2 жовтня
Завантажити ще

Space X за хвилину до старту скасував запуск ракети Starship - вона має доставляти людей на Місяць

Space X за хвилину до старту скасував запуск ракети Starship - вона має доставляти людей на Місяць
Фото: SpaceX

Компанія Ілона Маска SpaceX перенесла запланований тестовий політ найпотужнішої у світі ракетної системи Starship, яка у майбутньому має доставляти вантажі та астронавтів на Місяць. Запуск скасували за хвилину до старту через те, що замерз клапан тиску в першому ступені системи Super Heavy. Наступна спроба запуску запланована не раніше, ніж через дві доби. 

- Клапан тиску, здається, замерз, тому, якщо він не почне працювати найближчим часом, сьогодні не буде запущено, - написав у Twitter Ілон Маск.

Багаторазова ракетна система Starship складається з космічного корабля Ship 24 та носія Super Heavy. Її висота сягає 120 м. Вона вища за будь-яку іншу ракету, коли-небудь створену в світі. Носій Super Heavy вдвічі потужніший, ніж важка ракета Space Launch System (SLS) NASA для пілотованих польотів на Місяць. Тестовий політ планувався у непілотованому режимі.

NASA платить SpaceX за створення версії Starship, яка доставить астронавтів на Місяць у межах місій Artemis III і IV. У майбутньому Ілон Маск також планує за допомогою цієї ракети відправити людей на Марс.

Новини по темі: Космос Ракета Ілон Маск