Президент Володимир Зеленський попросив Кабінет міністрів розглянути можливість впровадження статевого виховання у освітніх закладах. Так він відповів на відповідну петицію, зауваживши, що це питання не в його компетенції.
- Дякую всім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську позицію. Державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Крім того, згідно із пунктом 3 статті 5 Закону України «Про освіту» державна політика у сфері освіти формується і реалізується на основі наукових досліджень, міжнародних зобов’язань, вітчизняного та іноземного досвіду з урахуванням прогнозів, статистичних даних та індикаторів розвитку з метою задоволення потреб людини і суспільства, - сказано у відповіді на петицію.
Петиція про впровадження статевого виховання зареєстрували громадський альянс «Політична дія жінок» та ресурс «Гендер в деталях» після того, як у Києві викрили групу хлопців, які знущалися над дівчатами на вечірках та знімали це на камеру. Свої дії вони пояснили бажанням «показати аморальність жінок».
У 2020 Аналітичний центр Cedos за підтримки Міністерства освіти та науки провів опитування, згідно якого 84% батьків підтримують статеву освіту в школах, хоча і мають певні стереотипи. Міносвіти тоді заявило, що в школах вже частково вивчають елементи статевої освіти в рамках обов’язкових та факультативних предметів. Однак того ж року у програму повернули скандальний підручник "Основи сім'ї", який батьки критикували за сексизм та антинаукові твердженя. Наприклад, автори підручника зазначали, що "використання більшості контрацептивів та здійснення абортів є вбивством", а "дружина від природи — більш ефективний вихователь і може допомогти чоловікові усвідомити своє батьківство і стати успішним батьком".