25 травня
Завантажити ще

У Китаї зафіксували першу у світі смерть людини від пташиного грипу

У Китаї зафіксували першу у світі смерть людини від пташиного грипу
Фото: REUTERS

У Китаї сталася перша у світі смерть людини від пташиного грипу. Загалом зафіксували три випадки зараження підтипом H3N8 пташиного грипу. Усі вони мали місце в Китаї, перші два випадки було зареєстровано минулого року. Третій став летальним, повідомляє Reuters із посиланням на ВООЗ.

Центр контролю та профілактики захворювань провінції Гуандун повідомив про третє зараження наприкінці минулого місяця, але не надав подробиць смерті жінки. За даними ВООЗ, у пацієнтки були численні захворювання, а також контакт із живим птахом. Зразки, зібрані з продуктового ринку, відвідуваного жінкою, виявилися позитивними щодо грипу A(H3). Як заявили у ВООЗ, це могло бути джерелом інфекції. Інших випадків серед близьких контактів інфікованої жінки не виявлено.

- Виходячи з наявної інформації, цей вірус не має здатності легко поширюватися від людини до людини, і тому ризик його розповсюдження серед людей на національному, регіональному та міжнародному рівнях вважається низьким, – кажуть у ВООЗ.

Штам вірусу, який спричинив загибель 56-річної жінки з провінції Гуандун, рідко зустрічається серед людей, зазначають експерти. Однак H3N8 дуже часто заражаються птахи, у яких вірус протікає практично без ознак захворювання. Також пташиним грипом інфікуються інші ссавці.

 

Новини по темі: вірус Хвороби