Завантажити ще

Військовослужбовця з пораненням серця "дістали з того світу" в прифронтовому шпиталі

Військовослужбовця з пораненням серця
Фото: Photo by Chris McGrath/Getty Images

Минулої суботи в одному з прифронтових шпиталів лікарі "дістали з того світу" військовослужбовця з пораненням серця. Про це 10 квітня розповіли в Командуванні Медичних сил Збройних Сил України.

- Дива не просто трапляються - вони втілюються руками наших хірургів! Днями була втілена операція у одному з прифронтових шпиталів, яку у народі називають "дістали з того світу". 8 квітня медики евакуювали військовослужбовця з вогнепальним уламковим пораненням лівої плевральної порожнини та порожнини перикарда, а також лівих камер серця, - йдеться у повідомленні Медичних сил у фейсбуці.

Простими словами, пацієнт надійшов у важкому стані із множинними уламковими пораненнями черевної порожнини і серця. Лікарі прийняли рішення про негайне оперативне втручання.

- Станом на сьогодні найстрашніше для пацієнта, на щастя, позаду. Стан воїна стабільний. Його транспортовано для подальшого лікування та одужання, - додали в командуванні.

Операцію виконували кардіохірург Львівської обласної клінічної лікарні Дмитро Бешлей та хірургічна команда у складі Андрія Собка, Сергія Заячківського і Романа Собка.

Ними було виконано:

1️) ліквідацію парціальної тампонади серця; 

2️) ушивання пошкодження бокової поверхні лівого шлуночка між І-ю діагональною гілкою та І-ю гілкою тупого краю огинаючої артерії;

3️) зупинку кровотечі;

4️) ліквідацію масивного згорнутого лівобічного гемотораксу; 

5️) дренування порожнини перикарда та лівої плевральної порожнини;

6️) герметизацію грудної клітки;

Фото: facebook.com/Ukrmilitarymedic

Фото: facebook.com/Ukrmilitarymedic