Завантажити ще

ISW: РФ використовує релігію на окупованих територіях в політичних цілях

ISW: РФ використовує релігію на окупованих територіях в політичних цілях
Фото: kremlin.ru

Росія здійснює релігійні чистки та переслідує релігійні організації, які не є узгодженими з її інтересами на окупованій території України. Про це повідомляється у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За даними експертів, відомо про щонайменше 76 актів релігійного переслідування, здійснених окупантами з початку вторгнення. Російські війська закрили, націоналізували або насильно перетворили на підконтрольну Кремлю Російську православну церкву Московського патріархату не менше 26 культових споруд.

Також було зафіксовано вбивство або захоплення не менше 29 священнослужителів та релігійних лідерів, а також розграбування, осквернення та знищення не менше 13 культових споруд.

Аналітики вважають, що ці випадки релігійних переслідувань є частиною цілеспрямованої кампанії з систематичного викорінення "небажаних" релігійних організацій в Україні та популяризації Московського патріархату.

Росіяни зосереджуються на переслідуванні Православної церкви України, але також залякують та переслідують інші неугодні Кремлю релігійні рухи, зокрема баптистів, п'ятидесятників, кришнаїтів, "Адвентистів Сьомого дня", "Свідків Єгови", католиків, пресвітеріан, методистів, лютеран і деякі мусульманські рухи.