Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

На станції "Академік Вернадський" пройшла зміна антарктичних експедицій

На станції
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

На українській антарктичній станції " Академік Вернадський " відбулася перезмінка - 28-ма експедиція прийняла чергування. А 27-ма експедиція 7 квітня вирушила додому. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

- Незважаючи на велику війну та всі спроби ворога нас знищити, ми рухаємось далі і міцно тримаємо антарктичний "фронт". За ці 408 днів ні на хвилину не було зупинено жодного з наших основних вимірів та досліджень, більшість з яких продовжуються вже десятиліттями та дуже цінні для глобальної науки. Цього сезону також вдалося започаткувати нові дослідження в міжнародних колабораціях і завершити невідкладні роботи з модернізації станції. Зараз ми провели планову ротацію річних експедицій та продовжуємо виконувати антарктичну місію, – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

У НАНЦ додали, що другий рік поспіль перезміну українських антарктичних експедицій забезпечує наше власне судно – науково-дослідний криголам "Ноосфера". У березні він доставив із Чилі на "Вернадський" членів 28-ї експедиції, а нині з 27-ою та сезонним загоном на борту прямує до Південно-Африканської Республіки. Дорогою на острові Кінг-Джордж судно забере також польську експедицію з їхньої станції "Арцтовський". Далі з Кейптауна полярники літаками дістануться Польщі, а після цього наземним транспортом повертатимуться в Україну.

"Ноосфера" також доставила до "Вернадського" річний запас продуктів, пального та інших необхідних речей. Зі станції судно забрало велику кількість сміття, оскільки в Антарктиді, яка є екологічним заповідником, людина не може нічого залишати після себе.

Новини по темі: Антарктида Вернадський