Завантажити ще

Найбільший рубін у світі хочуть продати на Sotheby's за рекордні 30 мільйонів доларів

Найбільший рубін у світі хочуть продати на Sotheby's за рекордні 30 мільйонів доларів
Фото: facebook.com/sothebys

Аукціонний дім Sotheby's заявив про намір продати рубін Estrela de Fura 55.22 за рекордну суму. У заяві аукціонного дому говориться, що це найбільший і найцінніший рубін, який будь-коли з'являвся на аукціоні.

- Estrela de Fura, вартість якої перевищує 30 мільйонів доларів, готова побити аукціонні рекорди і з'явиться на нашому розпродажі Magnificent Jewels у Нью-Йорку у червні цього року, - йдеться у повідомленні.

Рубін у липні 2022 року знайшла канадська компанія Fura Gems на одній зі своїх шахт у Мозамбіку. Камінь отримав назву Estrela de Fura, що офіційною португальською мовою Мозамбіку означає “Зірка Фури”. Фірма знайшла необроблений дорогоцінний камінь у 101 карат. Експерти відзначили його виняткову чистоту та яскраво-червоний відтінок навіть у неограненому стані. На продаж виставлять виставлений огранований камінь у 55,22 карати. Рубіну надали симетричну форму та відполірували.

Рубін продадуть в один день з іншим лотом - рожевим діамантом The Eternal Pink у 10,57 карата. Його вартість, як очікується, перевищить 35 мільйонів доларів. Обидва дорогоцінні камні виставлять у різних містах, у тому числі в Дубаї, Сінгапурі та Женеві, а потім відправлять до Нью-Йорка.

Поточний рекорд продажу рубіна був встановлений в Женеві в 2015 році. Вісім років тому камінь Sunrise Ruby у 25,59 карата, знайдений у М'янмі, продали за 30,3 мільйона доларів. На початку грудня на аукціоні Sotheby's за 1,2 мільйона доларів продали смарагд для допомоги Україні.

Фото: twitter.com/furagems

Фото: twitter.com/furagems

Фото: facebook.com/sothebys

Фото: facebook.com/sothebys

Новини по темі: Аукціони коштовності Sotheby's