26 вересня
Завантажити ще

Двигуни знищеної росіянами "Мрії" тепер використовують на "Русланах"

Двигуни знищеної росіянами
Фото: avianews.com

Частина двигунів знищеного російськими загарбниками авіалайнера Ан-225 "Мрія" продовжують працювати в інших українських літаках. Державне підприємство "Антонов" почало використовувати їх у Ан-124 "Руслан". Про це повідомляє avianews.com.

- Загалом на Ан-225 "Мрія" шість двигунів. Три з них ми демонтували та відремонтували. Двоє з них уже працюють на літаках Ан-124, – розповів заступник гендиректора ДП "Антонов" Максим Саноцький.

За його словами, наразі у розпорядженні компанії є п'ять працюючих літаків "Руслан". Нині вони базуються у німецькому місті Лейпциг. Оскільки обидва літаки використовують силові установки одного типу Д-18Т, на "Руслани" змогли поставити двигуни з "Мрії". Один із двигунів з Ан-225 "Мрія" зняли перед російським вторгненням, щоб поставити на Ан-124, який вирушав тоді у комерційний рейс.

У ніч перед вторгненням на "Мрію" встановили двигун, розповідав командир екіпажу літака Дмитро Антонов. Але, за його словами, тоді від керівництва "Антонова" вказівки на евакуацію літака не надійшло. Цю ситуацію розслідують правоохоронці України. Напередодні колишнього генерального директора Державного підприємства "Антонов" правоохоронці повідомили про підозру в службовій недбалості. Припускають, що через його дії транспортний літак АН-225 "Мрія" своєчасно не транспортували з аеродрому в Гостомелі.