Завантажити ще

Допоможи собі і ближньому: 5 новинок із психології від українських видавців

Допоможи собі і ближньому: 5 новинок із психології від українських видавців
Фото: Pexels с сайта Pixabay

Нема грошей на психолога? Звісно, погано, але є й хороші новини – книжки українських видавництв хоч і здорожчали, та все ще доступні за ціною. Вибирайте, що ви хочете змінити в собі: пропрацювати родові травми та позбавитись хвоста, що тягнеться в минуле, перестати жалкувати за своїми вчинками, навчитися спілкуватися з тими, хто повернувся з фронту, чи здійснити нарешті свої мрії – обирайте книжку і вперед, до самовдосконалення.

Це почалося не з тебе. Як успадкована родинна травма формує нас і як розірвати це коло

Це почалося не з тебе. Як успадкована родинна травма формує нас і як розірвати це коло

Це почалося не з тебе. Як успадкована родинна травма формує нас і як розірвати це коло

Марк Волінн

Vivat, 2023

Ціна: 320 грн

Гадаєте, ваші помилки, тривоги, страхи і навіть депресія, які ви ніяк не поборете, це через те, що ви не такий? Насправді ні. Насправді, окрім свої промахів, кожен з нас несе з собою ще й родинні травми – досвід, який тягнеться від прабабусь та прадідусів, а то ще й далі. Саме ці вроджені патерни поведінки не дають рухатись далі, а змушують ходити по колу. Щоб змінити це – треба розірвати коло, а для цього виявити, який саме травматичний досвід предків вам заважає.

Сучасні тенденції у психотерапії також вказують, що треба зосереджуватись не на травматичному досвіді однієї людини, а охоплювати загальну картину – через сім’ю та соціальне оточення. Проблема в тому – як розпізнати ці корені, що тягнуться в минуле.

Саме про це розповідає американський психотерапевт та викладач Марк Волінн, який займався дослідженням успадкованої сімейної травми близько 20 років. Він розповідає, як зумів подолати свої родинні травми, з якими проблемами звертались до нього пацієнти, яка їм була надана допомога, а також наводить методи, завдяки яким можна власноруч розпізнати сімейну травму, розкласти її на складові і отримати можливість не лише її позбутися, а й не передати своїм дітям.

Закони переможців. Як здійснити свої мрії

Закони переможців. Як здійснити свої мрії

Закони переможців. Як здійснити свої мрії

Бодо Шефер

Видавництво Старого Лева, 2023

Страх перед помилковим рішенням є в більшості з нас. Це страх, який не дає покинути вже знайоме і затишне середовище, але це ще й страх, який не дає нам змінюватись і рухатись далі.

Тож і виходить, що ті, хто має силу подолати цей страх, навіть роблячи купу помилок, але рухаючись при цьому вперед, досягають чогось у своєму житті. І більш того, стають успішними та здійснюють свої бажання. А зупинка означає лиш одне – обмеження в нових можливостях.

Німецький письменник, коуч і автор мотивуючих спітчів знає, про що говорить. На шляху до своєї мрії він збанкрутував, але за чотири роки зумів піднятись і жити на відсотки від власного капіталу. Починав з 5 людей на лекціях, а зараз це число досягає тисяч, а його книги з фінансової грамотності вже не одне десятиліття у списках бестселерів.

У «Законах переможців» Шефер ділиться тим, як розвинути свої сильні сторони, щоб знайти шлях до перемоги, а як результат – до особистої свободи.

Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед

Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед

Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед

Деніел Пінк

Лабораторія, 2023

Ціна: 329 грн

Жаль за скоєним – риса, яка притаманна кожному з нас. Всі ми жалкуємо за зробленим (чи не зробленим). Це звичайна і природна частина людського існування. Але, як і все довкола, жаль або змушує нас в кращому випадку стояти на місці, в гіршому - скочуватись вниз або, навпаки, рухає вперед – все залежить від того, як до цього ставитись і що з цим жалем робити.

А щоб ви не думали, що одинокі в цім жалкуванні, американський письменник Деніел Пінк наводить величезну (за його словами найбільшу) статистичну вибірку ставлення американців до жалю, а також власне дослідження жалю, в якому взяло участь 15 тисяч людей зі 105 країн. Відштовхуючись від сухих цифр та емоційних історій, Пінк намагається донести до нас тези, що значно полегшать наше життя.

Приміром, «Ні про що не шкодуй» - це маячня, яка руйнує нам життя», стверджує автор. А ще детально пояснює, як саме жаль робить нас людяними і допомагає стати кращими. Для кращого пропрацювання жалі розділено на 4 види – від фундаментальних і моральних до жалів за стосунками та браком сміливості. І ці жалі діють «як негатив фотографії хорошого життя». А отже, перегорнувши цей негатив, ми зможемо і уникати помилок минулого, і рухатись уперед, до кращого життя.

Плем'я. Про повернення з війни і належність до спільноти

Плем'я. Про повернення з війни і належність до спільноти

Плем'я. Про повернення з війни і належність до спільноти

Себастьян Юнґер

Наш формат, 2023

Ціна: 184 грн (передпродаж - 230). Очікується з друку наприкінці квітня

Повернення додому ветеранів - тема для нас не нова, ще з 2014 року ми зіштовхувались з психологічними проблемами військових. Але тоді це явище ще не мало такого масштабу, як зараз. До більш-менш мирного життя вже повертаються військові не лише з фізичними, а й з сильними психологічними травмами. І їм ще доведеться проходити тривалий процес реабілітації. Успіх цього процесу залежить не лише від психологів та самого військового, а й від усіх нас – адже нам треба повернути цій людині відчуття належності до спільноти, зробити її, так би мовити, членом племені.

Себастьян Юнґер, американський письменник і репортер, отримав перший досвід, як військового журналіста, ще в 1993 році в Сараєво. З того часу писав репортажі про небезпечні професії, про досвід бою в піхоті. В книзі «Плем’я» (яка, до речі, доповнена передмовою автора до українського читача) він описує і власний досвід, і досвід США у адаптації ветеранів. А також аналізує практики багатьох країн, спільнот та культур, де і як допомагають військовим подолати наслідки поствоєнного ПТСР.

Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте

Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте

Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте

Еш Амбірдж

Vivat, 2023

Ціна: 290 грн

До перегляду цієї книжки авторка, як гостей на вечірку, запрошує всіх зневірених у свої кар’єрі, тих, хто втратив креативність в одноманітних службових обов’язках, чиї мрії і самооцінка розбиті, хто відчуває, як щохвилини падає його IQ…

Як і багато інших книжок з психології саморозвитку, «Синдром самозванця» закликає довіритись своїм ідеям та бажанням. Відрізняє ж «Синдром самозванця» - легкий стиль авторки (як би ото ви зустрілись з подружкою за келихом вина) і те, що вона з нуля заснувала креативну компанію своєї мрії. До того ж авторка обіцяє, що в книзі точно не буде набридлих «десять подяк у день», медитацій для самопізнання та самовихваляння. Але будуть відверті розмови – в першій половині книги про мистецтво довіряти своїм найсміливішим ідеям, а в другій – як всі свої знання перетворити на роботу, яку справді любиш. І як прийти до тями, якщо вам раптом спочатку не пощастило.

І, зрештою, позбутися відчуття, що ти самозванець на цьому святі життя, і зрозуміти, як досягти того, чого насправді вартий.