18 травня
Завантажити ще

ДСНС опублікувала текст радіодиктанту від пса Патрона про мінну безпеку

ДСНС опублікувала текст радіодиктанту від пса Патрона про мінну безпеку
Фото: dsns.gov.ua

Сьогодні, 4 квітня, учні молодшої та середньої школи в Україні писали радіодиктант з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами. Він приурочений до Всесвітнього дня мінної просвіти, і звучав текст голосом пса Патрона. Тепер у ДСНС оприлюднили правильний текст, аби кожен, хто його писав, міг себе перевірити.

Тож ми теж пропонуємо вам перевірити себе і публікуємо правильний текст диктанту повністю:

"Сьогодні я навчу тебе, як правильно поводитися з небезпечними та підозрілими предметами, які можуть трапитися навіть у знайомих місцях. На жаль, нині Україна - серед найбільш замінованих країн у світі. Часто-густо міни і снаряди неможливо помітити, бо вони зеленого, сірого та коричневого кольорів, добре замасковані у землі, присипані листям або приховані у кущах чи гіллі. Тому запам’ятай три найважливіші правила безпеки: не підходь, не чіпай, 101 набирай!

Заміновану територію позначають червоно-білою стрічкою або спеціальними знаками: червоними трикутниками чи квадратами. Якщо натрапиш на такий знак або напис “Обережно, міни!”, знай - там дуже небезпечно. Негайно повертайся назад тією ж дорогою. Але позначки є не скрізь. Тому якщо побачиш незнайомий предмет - не підходь до нього, відразу повідом дорослим і дзвони 101.

Усім обережний лизь!"

Новини по темі: Діти Школярі