Завантажити ще

У Бородянці встановили скульптуру "Дівчинка під сонцем" у річницю деокупації Київщини

У Бородянці встановили скульптуру
Фото: President.gov.ua

У річницю повного звільнення Київщини від росіян на головній площі у Бородянці встановили скульптуру "Дівчинка під сонцем". Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Як зазначили у відомстві, чотириметрова скульптура уособлює перемогу життя над руйнуваннями, а її арки символізують опір семи районів Київської області та столиці.

- Цей пам'ятний знак, на мою думку, є символом нашої незламності, боротьби та вільного духу. Ця дівчинка – нагадування не лише про Київщину, а й про всю Україну, - сказав заступник голови ОП Олексій Кулеба.

Минулого року війська РФ скинули авіабомбу на мирний квартал у центрі Бородянки, внаслідок якого значні руйнування отримали дев'ятиповерховий будинок на вулиці Центральній, де мешкали приблизно 150 осіб. Під завалами загинули 24 особи.

Після звільнення селища українськими військами люди почали повертатися до Бородянки. На початку літа 2022 року з'явилася фотографія дівчинки, яка грає на гойдалках навпроти зруйнованого будинку, яка надихнула скульптора Євгена Примаченка на створення майбутньої скульптури. У своїй роботі Примаченко замінив гойдалку на сонячне проміння, утворюючи захисний купол над дівчинкою, що символізує опір Київщини загарбникам. Цей арт-об'єкт був встановлений у тому ж сквері, де було зроблено відому фотографію.