Завантажити ще

Італія стала першою у світі країною, яка заборонила доступ до ChatGPT

Італія стала першою у світі країною, яка заборонила доступ до ChatGPT
Фото: glavnoe.in.ua

В Італії заборонили доступ до чат-боту СhatGPT через витік даних користувачів, допущений штучним інтелектом. Про це повідомляє пресслужба Національного управління із захисту персональних даних країни.

- Гарант захисту персональних даних розпорядився з негайним набранням чинності тимчасово обмежити обробку даних італійських користувачів щодо OpenAI - американської компанії, яка розробила та керує платформою. Водночас управління розпочало розслідування, - йдеться у заяві.

Як зазначили у відомстві, через відмову в нейромережі, яка сталася, користувачі сервісу могли бачити особисту інформацію інших людей, включаючи їхні прізвища, електронні адреси та дані оплати за передплату. Регулятор в Італії заявив, що OpenAI не має законної підстави для масового збирання та зберігання персональних даних.

Крім того, країна висловила стурбованість відсутністю фільтра для перевірки віку користувачів, що могло призвести до отримання неповнолітніми відповідей, які не відповідають їхньому віку та досвіду. Компанії OpenAI дано 20 днів на реагування на рішення італійської влади. Якщо вони відмовляться від реагування, їм загрожує штраф у розмірі 4% річного обігу, або 20 мільйонів євро, залежно від того, яке значення виявиться більшим.

Новини по темі: Італія штучний інтелект