5 червня
Завантажити ще

Після виявлення випадків кору ЮНІСЕФ доставив до України понад 35 тисяч доз вакцини

Після виявлення випадків кору ЮНІСЕФ доставив до України понад 35 тисяч доз вакцини
Фото: facebook.com/oolcmoz

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив до України 35,2 тисячі доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК). Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Партія вакцин прибула після двох підтверджених випадків кору в Україні. Вакцини організація надала українцям безкоштовно як гуманітарну допомогу. У квітні надійдуть ще 657 тисяч доз на підтримку Національної програми імунізації та надолуження пропущених щеплень, зазначили у міністерстві.

- Наразі ми зіткнулися з ризиком нового спалаху однієї з найбільш заразних інфекцій в Україні. Війна, що спричинила руйнування медичної інфраструктури та скупчення людей у бомбосховищах, суттєво ускладнила ситуацію. Щоб підтримати українських дітей, ЮНІСЕФ продовжує допомагати уряду України у забезпеченні необхідних вакцин, – сказав голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Кір – дуже заразне та небезпечне захворювання, яке може спричинити інвалідність або навіть смерть. У вагітних жінок, не щеплених від кору, він може спровокувати передчасні пологи або призвести до народження дитини з малою вагою. Специфічного лікування кору не існує. Єдиний захист від цієї хвороби – вакцинація. Дві дози – в 1 рік та 6 років – забезпечують надійний захист. Спалахи кору циклічні і відбуваються кожні 5-6 років через недостатній рівень охоплення щепленням. Останній спалах в Україні був у 2017–2019 роках.

Новини по темі: вакцина Кір ЮНІСЕФ