Завантажити ще

У Бородянці встановлять скульптуру "Дівчинка під сонцем" до річниці деокупації Київщини

У Бородянці встановлять скульптуру

У неділю в Бородянці Київської області відкриють скульптуру "Дівчинка під сонцем", яку створив український скульптор Євген Примаченко.

Рік тому, 2 квітня 2022 року, Збройні сили України повністю звільнили Київську область від російських окупантів. Тому з нагоди визволення вирішили встановити у Бородянці - містечку, що є одним з найбільш постраждалих на Київщині, символічну скульптуру.

- "Дівчинка під сонцем" - це дитячий силует, що злітає до неба під сонячними променями на тлі зруйнованих російською авіабомбою багатоповерхівок. Натхненням стало документальне фото, зроблене рік тому в Бородянці: маленька дівчинка гойдається, а позад неї - обгорілий будинок, де ще до вторгнення жило близько 150 людей. Після влучання у будинок авіаційної бомби, яку скинув російський літак, 24 з них загинули. Образ дівчинки переосмислив скульптор Євген Примаченко разом з креативною агенцією [isdgroup]. Замість гойдалки - сонячні промені, що, перехрещуючись, формують захисний купол над дівчинкою. Арки символізують опір семи районів Київщини та самої столиці, - йдеться у повідомленні.

Скульптуру встановлять у тому ж сквері, де було зроблене фото з дівчинкою.  Відкриття відбудеться 2 квітня о 10:00 на перехресті вулиць Центральна та Паркова.  На відкритті будуть присутні: Олексій Кулеба, заступник голови Офісу Президента України Георгій Єрко, в.о.Бородянського селищного голови Євген Примаченко, скульптор, автор “Дівчинки під сонцем” Віктор Шкурба, засновник та креативний директор [isdgroup].

З початком повномасштабного вторгнення росіяни увійшли до Київської області з території Білорусі. У передмісті Києва розпочалися запеклі бої.