Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

За рік війни в Україні одружилися майже 2,5 тисячі пар військовослужбовців

За рік війни в Україні одружилися майже 2,5 тисячі пар військовослужбовців
Фото: pixabay.com

Початок повномасштабної війни загострив почуття та став причиною "весільного буму" у 2022 році. Торік шлюбів у країні побільшало на 4%. Крім звичайних реєстрацій у РАГСі у воєнний час засвідчити кохання та шлюб мають право командири - зокрема, безпосередньо на фронті. Про це повідомляє Опендатабот.

Загалом за рік від початку великої війни командирами зареєстровано 2267 шлюбів. Більша половина з них - у перші місяці повномасштабного вторгнення  (1338). Але пік створення таких родин припадає на травень. Тоді за заявами командирів одружилися 385 пар. Це 17% від загальної кількості шлюбів, посвідчених командирами, за рік.

Від середини літа кількість шлюбів на передовій поменшала - восени та взимку за місяць одружувалось у середньому 84 пари.

Згідно з постановою Кабміну, за заявою командира наречені можуть оженитися як безпосередньо на передовій, так й по відеозв’язку або ж навіть без присутності одного чи обох молодят. У такому випадку командир складає акт з усією інформацією про нове подружжя, який потім надсилається до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Згодом за цим актом працівники РАГСу відтворять свідоцтво про шлюб та внесуть інформацію до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Така можливість на час воєнного стану доступна для пар, де хоча б один із наречених є військовослужбовцем будь-якого військового формування (наприклад, ЗСУ, ТрО тощо), Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби, Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки або медичним працівником.

Відтепер через додаток "Дія" можна подати заяву про реєстрацію шлюбу.