Завантажити ще

Комісію Мінкульту знову не пустили до Лаври

Комісію Мінкульту знову не пустили до Лаври
Фото: t.me/uniannet

У пятницю, 31 березня, на території Києво-Печерської лаври знову зібралося чимало вірян. Як повідомляє РБК-Україна, священнослужителі Московського патріархату продовжують говорити, що не збираються нікуди йти і що проводитимуть вранішні та вечірні богослужіння.

Станом на 10-ту ранку служителі УПЦ МП заблокували входи до одного з храмів разом із своїми прихильниками. Після спроб протиснутися вперед на території Лаври виникла невеличка "потасовка". Комісії Мінкульта на цей час не було. В той же час були помічені люди, які не представились, вони спробували протиснутися в храм, та віряни і їх не пустили, тож невідомі покинули територію.

Архімандрит Климент в розмові з журналістами заявив, що комісія не має законних підстав на здійснення якоїсь діяльності до рішення суду. Також на кадрах видно, як один із попів на ім'я Федір викликає по рації підкріплення для блокування приміщень.

Що планує комісія Мінкульту

Після недопуску для проведення перевірки комісія Міністерства культури та інформаційної політики України з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври планує звернутися до поліції, а також подати позов до суду щодо усунення перешкоджання користуванню майном.

- Є вчорашнє рішення уряду. Це означає, що немає жодних правових підстав для розміщення монастиря на території заповідника. Ми звертатимемося спочатку до поліції за статтею 179 Кримінального кодексу, це "незаконне утримання, осквернення або знищення релігійних святинь". Наступною дією одразу подаватимемо позов до суду щодо усунення перешкоджання користуванню майном, - розказала член комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкультури Мар'яна Томин агенції "Інтерфакс-Україна".

За її словами, з понеділка, 3 квітня, комісія виконає всі необхідні юридичні дії та дочекається рішення суду для подальших дій.

- Це наш такий план, іще раз зафіксувавши перешкоджання, - заявила Томін.

Водночас вона наголосила, що влада не має наміру застосовувати силові методи.

Національний заповідник "Києво-Печерська Лавра" розірвав договір про оренду з УПЦ МП з 29 березня. Намісник Лаври митрополит Павло заявив, що УПЦ МП продовжить перебувати у будівлях через позов до суду. Підготовче засідання призначено на 26 квітня.