7 червня
Завантажити ще

ISW: Весняний призов може ускладнити РФ поповнення бойових підрозділів в Україні

ISW: Весняний призов може ускладнити РФ поповнення бойових підрозділів в Україні
Фото: https://glavcom.ua

Набір весняного призову, який стартує в Росії 1 квітня, може стати перешкодою для окупантів, які воюють в Україні, у поповненні своїх бойових підрозділів. Про це йде мова у свіжому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

На думку експертів, президент РФ Путін вбачає відправку на війну молодих призовників як загрозу для стабільності своєї влади, тому він зосереджується на мобілізації резервістів та найманців. Тому ймовірність відправки російських призовників на фронт дуже мала.

Однак Мінобороні РФ доведеться витрачати ресурси на їхнє навчання. Крім того, в звіті ISW відзначається, що призовники, які не будуть воювати у 2023 році, позбавлять Кремль можливості навчати резервістів та добровольців.

Експерти інституту допускають, що російська влада може спробувати набрати поповнення для війни в Україні, примусивши або вмовивши підписати контракти частину солдатів, які закінчують службу за призовом і вже мають досвід військової підготовки. Однак в ISW не впевнені, що така спроба принесе бажаний результат для російської влади.