Завантажити ще

Суд відхилив позов УПЦ МП до заповідника "Києво-Печерська лавра"

Суд відхилив позов УПЦ МП до заповідника
Фото: facebook.com/Church.ua

Господарський суд Києва відмовив у задоволенні позову УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко із посиланням на рішення суду.

- Суд відмовив у задоволенні позову в справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про визнання недійсною угоди щодо односторонньої відмови від договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями  та іншим майном, що є державною власністю, - написав міністр.

Постанова набирає чинності з моменту її підписання. При цьому вона може бути оскаржена у порядку та у строк, встановлені статтями 254-257 ГПК України.

30 березня у Києво-Печерській лаврі мала розпочати роботу комісія з прийняття будівель у державне користування. Однак пізніше стало відомо, що члени комісії не змогли потрапити до приміщень, оскільки їхню роботу блокували віруючі та священники. Крім того, Національна спілка журналістів України заявила про масові порушення прав преси. Поліція вже порушила відповідну кримінальну справу.

З 29 березня Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір про оренду з УПЦ МП. Намісник Лаври митрополит Павло заявив, що УПЦ МП продовжить перебувати у будівлях через позов до суду. Підготовче засідання призначено на 26 квітня.