Завантажити ще

У Львові хірурги практично наново склали череп пораненому військовому

У Львові хірурги практично наново склали череп пораненому військовому
Фото: t.me/c/1752061532/1380

Львівські лікарі в Національному реабілітаційному центрі "Незламні" провели надскладну реконструктивну операцію пораненому захиснику. Чоловікові практично наново сформували череп після важкого мінно-вибухового поранення голови. Про це повідомили у Першому територіальному медичному об'єднанні Львова.

47-річний Андрій - із Запоріжжя. У перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, він добровільно пішов захищати країну. Однак менш ніж за місяць, під час виконання бойового завдання на Донеччині боєць потрапив під мінометний обстріл. Уламок снаряда поцілив чоловікові прямо в обличчя.

Андрія побратими евакуювали із множинними осколковими пораненнями до найближчого медзакладу. Спершу його рятували в Покровську, потім - у Дніпрі і зрештою доправили до Львова.

Через важке поранення в Андрія розвинувся остеомієліт - це запалення кістки, спричинене інфекцією. Оперувати в такому стані пацієнта неможливо. Три місяці лікарі боролися із запальним процесом. Лише після цього щелепно-лицеві хірурги змогли розпочати підготовку Андрія до операції з реконструкції черепа. За результатами комп’ютерної томографії спеціалісти виготовили титанові пластини для скроневої та виличної кісток, лобної ділянки, а також під очницю. І призначили день надскладної операції, над підготовкою до якої працювала ціла група медиків.

Команда хірургів розпочала втручання з розшарування тканин, які щільно зрослися за час боротьби із запаленням. Лікарі відділили шкіру від мʼязів та кісток. Розпиляли виличну кістку та повернули її в правильне положення. Наступним кроком була реконструкція дна орбіти - тобто очної ямки, позаяк після поранення рухи очного яблука стали обмеженими і захисник скаржився на постійний дискомфорт. Завдяки протезу око вдалося підняти, поставити у правильне фізіологічне положення та відновити рухливість.

Операція тривала чотири години і пройшла успішно. Вже на десятий день Андрій поїхав до рідного міста. А після реабілітації доброволець планує повернутися на передову.