Завантажити ще

Волинянка, яка "народилася 31 червня", майже 20 років доводить, що вона жива

Волинянка, яка
Фото: volyn.com.ua

Через бюрократичну помилку жителька Луцька Світлана Шарговська фактично безправна. Жінка народилася в Росії, і у її свідоцтві про народження багато років тому якийсь чиновник зробив помилку, вказавши дату народження замість "31 июля" написав "31 июня". Оскільки такого дня в календарі не існує, документ став недійсним, пише "Волинь".

Батько пані Світлани Володимир Михайлович родом із Попільнянського району Житомирщини, а мама Галина Вікторівна - з Мурманської області Росії. Пів століття тому у цьому північному регіоні й проживала молода сім’я. Влітку 1971-го вони приїхали в Україну погостювати в родичів. Під час відпустки трапилася біда: Галина випадково перекинула на себе керогаз й отримала серйозні опіки. На той час жінка була вагітною й у столичному опіковому центрі передчасно народила Світлану. Медики не знали, чи вдасться вижити обом пацієнткам, але батькові видали рукописну довідку про народження дитини, щоправда без дати.

Дівчинку виписали з лікарні раніше, її доглядала бабуся. Згодом і маму поставили на ноги. Коли родина повернулася в Росію, батько пішов в місцевий РАЦС, щоб оформити свідоцтво про народження дитини. Там місцевий клерк і написав замість "31 июля" "31 июня". Спочатку цю помилку не помітили, а згодом не надто зважали, бо вона не створювала особливих проблем.

У 1987 році Світлана з бабусею та дідусем переїхала в Україну, з настанням незалежності стала громадянкою нашої держави. І вже тут, на Волині, з появою електронного документообігу Світлані Шарговській сказали, що її паспорт не дійсний. Тож нині жодних банківських, соціальних послуг жінка отримати не може, за кордон її не випустять, а нових документів не дають.

Волинянка з 2005 року намагається виправити ситуацію. Вона зверталася в російський РАЦС, звідки отримала відповідь, що "довідка про народження, видана в лікарні №23 ім. М. І. Калініна м. Києва, без дати, тому для внесення правок необхідно звернутися у відділ РАЦСу за місцем проживання".

Світлана звернулася в суд, але там теж нічим не зарадили. Мовляв, хто знає, коли вона там народилася, доказів же нема. Апеляцію вона також програла. Але жодних архівних записів тогочасного опікового центру ім. М. І. Калініна справді не збереглося. Що робити далі - жінка не знає.