30 травня
Завантажити ще

Правоохоронці ідентифікували "племінника Кадирова", який розстріляв судмедексперта в Ізюмі

Правоохоронці ідентифікували
Фото: gp.gov.ua

Правоохоронці встановили російського військовослужбовця, який застрелив в Ізюмі судмедексперта за те, що той мав проукраїнську позицію. Як повідомили в Офісі Генпрокурора, вбивця - 26-річний уродженець Дагестану.

За даними слідства, вбивство сталося 7 травня 2022 року. Російський військовий прийшов до патологоанатомічного відділення Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері в Ізюмі. У цей час на своїх робочих місцях перебували працівники, серед яких був 70-річний судово-медичний експерт, який після важкої хвороби втратив ногу та пересувався на протезі.

- Окупант представився, назвав себе "племінником Кадирова" та почав розмовляти зі співробітниками. Судмедексперт сказав, що вважає перебування військових Російської Федерації на території міста Ізюм незаконним та сказав: "Хто вас сюди кликав?", - розповіли у прокуратурі.

Російський військовослужбовець у відповідь декілька раз ударив в обличчя експерта, зробив чотири постріли з автомата Калашникова у стелю. Лаборантка, злякавшись, вибігла на вулицю. Дгагестанець наказав лікарю-патологоанатому негайно повернути її назад. Чоловік пішов за жінкою. Коли російський військовослужбовець та судмедексперт залишилися у кабінеті вдвох, окупант застрелив чоловіка.

Вбивцю ідентифікували. Фото: .gp.gov.ua

Вбивцю ідентифікували. Фото: .gp.gov.ua

Російському військовому було заочно повідомлено про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України). Наразі вирішується питання про оголошення підозрюваного у розшук.

Розшукуваний є командиром бойової машини реактивного дивізіону військової частини 61899 27-ої окремої гвардійської мотострілецької бригаді 1-ї танкової армії Західного військового округу збройних сил Росії.