Завантажити ще

Гендиректор МАГАТЕ після візиту на ЗАЕС заявив, що станцію більше неможливо захистити

Гендиректор МАГАТЕ після візиту на ЗАЕС заявив, що станцію більше неможливо захистити
Фото: ALEXANDER ERMOCHENKO/REUTERS

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії  (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі покинув Запорізьку АЕС. Як повідомили в Запорізькій районній військовій адміністрації, другий візит Гроссі на ЗАЕС тривав всього декілька годин. 

Наразі Гроссі повернувся на підконтрольну Україні територію разом з експертами постійної місії Агентства, які перебували на ЗАЕС до сьогоднішньої ротації. Стежити за ситуацією на станції продовжать інші представники МАГАТЕ.

Сам Гроссі після візиту на територію ЗАЕС зазначив, що, незважаючи на роботу групи експертів МАГАТЕ на території станції, ситуація продовжує залишатися нестабільною.

- Очевидно, що військова активність у всьому регіоні зростає. Тому станція не може бути захищена, - наголосив голова МАГАТЕ, якого цитує Sky News.

Делегація МАГАТЕ прибула на територію ЗАЕС 29 березня. Попереднього разу Гроссі був на станції 1 вересня 2022 року. Тоді він створив постійну місію експертів МАГАТЕ на станції, що неодноразово атакувалась РФ, але незважаючи на їхню присутність, ситуація залишається небезпечною.

За час окупації Гросі не раз попереджав про ядерну небезпеку на ЗАЕС, адже станція вже декілька разів була на межі відключення від останньої резервної лінії електропередач.

Новини по темі: Запорожская АЕС МАГАТЕ