Завантажити ще

У Швейцарії вперше виставлять на аукціон скелет тиранозавра

У Швейцарії вперше виставлять на аукціон скелет тиранозавра
Фото: DENIS BALIBOUSE/REUTERS

У квітні в Швейцарії вперше виставлять на аукціон скам’янілий скелет тиранозавра. Як повідомляє агенція Reuters, очікується, що гігантський хижак під назвою TRX-293 Trinity буде коштувати від 5 до 8 мільйонів швейцарських франків (5,43 - 8,70 мільйона доларів).

Аукціон пройде у Цюріху 18 квітня. Висота скелету  становить 3,9 метра, а довжина — 11,6 метра. Це третій скелет T-Rex, виставлений на аукціон в світі  і перший в Європі.

- Цей скелет називається «Трініті», тому що він складається з трьох індивідів, і всі вони були знайдені в США, - сказав Сиріл Коллер, власник аукціонного дому, який проводив продаж.

В скелеті - 293 кістки. Його вік 67 мільйонів років. Скелет вже представили ЗМІ перед аукціоном у Цюріху. На думку Коллера, ймовірним покупцем буде приватна особа.

За даними палеонтолога з Музею динозаврів Аатхал у Швейцарії Ханса Якоба-Сібера, знахідки скам'янілостей тираннозаврів надзвичайно рідкісні.

- Це не зліпок і не копія, це оригінал. І їх дуже мало, дуже мало. Насправді приблизно до 1970-го або 1980 років було менше дюжини тиранозаврів, більшість з них вже були в музеях Сполучених Штатів, - наголосив Сібер.

Майже всі інші скам’янілі Т-Рекси зберігаються в музеях, що означає величезний інтерес щоразу, коли скелет з’являється на продаж. Два інших T-Rexs, виявлені в Північній Америці, на ім’я Сью та Стен, були продані у 1997-му та 2020 роках за 8,4 та 31,8 мільйона доларів відповідно.