Завантажити ще

Архімандрит печерської Лаври з УПЦ МП перейшов до ПЦУ та став в.о.намісника

Архімандрит печерської Лаври з УПЦ МП перейшов до ПЦУ та став в.о.намісника
Фото: pomisna.info

Архімандрит Києво-Печерської лаври УПЦ МП Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ і попросив митрополита Єпіфанія затвердити його виконувачем обов'язків намісника Лаври. Про це повідомляє Православна церква України.

- Блаженніший Митрополит Епіфаній задовольнив його прохання та благословив отця Авраамія виконувати обов'язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі Православної Церкви України. Предстоятель ПЦУ також звернувся до уряду з проханням надати у користування українській Лаврі приміщення для здійснення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності, розповіли в ПЦУ.

Митрополит Епіфаній висловив сподівання, що держава допоможе захистити намісника та монастир від можливих провокацій з боку прихильників Московського патріархату. У свою чергу архімандрит Авраамій звернувся до братії із закликом залишатися у Києво-Печерській лаврі у складі ПЦУ.

- Слід чесно визнати – наш колишній намісник і священноначальство в особі митрополита та Синоду крок за кроком формували сумну ситуацію, в якій ми опинилися. Замість діалогу – закритість та погрози. Замість усвідомлення необхідності правдиво, щиро і остаточно розірвати підпорядкування Москві, що веде проти нас війну, – туманні та половинчасті рішення й заяви, які кожен тлумачить як бажає... Як член Духовного СоборуЛаври, я здавна відчув особливу відповідальність за долю нашого з вами спільного дому. І совість моя, і мій обов'язок лаврського постригу спонукають мене залишитися в місці, де я обіцяв перед Богом, - пояснив він своє рішення.

Вранці 29 березня намісник Лаври митрополит Павло заявив, що УПЦ МП не має наміру виселятися з Києво-Печерської лаври до завершення судового спору із заповідником. Намісник анонсував літургію у Лаврі 30 березня, а також богослужіння у Великдень. Водночас митрополит Павло визнав, що з Києво-Печерської лаври вивезли частину майна. Він пояснив це тим, що коли людина переїжджає на іншу квартиру, вона перевозить свої речі.

10 березня Міністерство культури та інформаційної політики України заявило, що національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. 21 березня у Києво-Печерській лаврі закрили вхід до ближніх печер з мощами святих. На території Лаври розпочала роботу комісія, яка визначить, чи збережено музейні експонати.