Завантажити ще

На останній молебень УПЦ МП у Лаврі зібралися сотні парафіян

На останній молебень УПЦ МП у Лаврі зібралися сотні парафіян
Фото: suspilne.media

У середу, 29 березня, в останній день договору оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з УПЦ МП, відбувся молебень за участю віруючих УПЦ МП. Його відвідали сотні українців. Про це повідомляє "Суспільне" з місця богослужіння.

Одна з віруючих сказала журналістам, що влада, виселяючи ченців УПЦ МП із приміщень Лаври, порушує Конституцію. Вона нагадала, що закони гарантують мешканцям країни свободу віросповідання. За словами представника УПЦ МП отця Сергія, влада не закликає до діалогу. Вони фактично поставили перед фактом: приєднуйтесь до Православної церкви України або покиньте територію Києво-Печерської лаври.

- Ви думаєте, інші ченці прийдуть і буде все добре? Ми дивилися їхні концерти, ми дивилися, які там клоунади проходили, маски Путіна надягали. Це ми бачили, і нам дуже боляче, до сліз. Нас до діалогу не закликають. Переходьте до цієї структури, і все. Ми відроджували цю Лавру сльозами, потім і кров'ю. А тепер нас виганяють, – сказав він.

Правопорядок під час богослужіння забезпечували поліцейські наряди. Прессекретар столичної поліції Юлія Гірдвіліс розповіла, що повідомлень про конфлікти між представниками УПЦ МП та правоохоронцями не надходило.

Фото
Фото
29 Березня18:08

Вранці 29 березня намісник Лаври митрополит Павло заявив, що УПЦ МП не має наміру виселятися з Києво-Печерської лаври до завершення судового спору із заповідником. Намісник анонсував літургію у Лаврі 30 березня, а також богослужіння у Великдень. Водночас митрополит Павло визнав, що з Києво-Печерської лаври вивезли частину майна. Він пояснив це тим, що коли людина переїжджає на іншу квартиру, вона перевозить свої речі.

10 березня Міністерство культури та інформаційної політики України заявило, що національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. 21 березня у Києво-Печерській лаврі закрили вхід до ближніх печер з мощами святих. На території Лаври розпочала роботу комісія, яка визначить, чи збережено музейні експонати.