30 травня
Завантажити ще

Регулятор США подав до суду на криптовалютну біржу-гіганта Binance

Регулятор США подав до суду на криптовалютну біржу-гіганта Binance
Фото: DADO RUVIC/REUTERS

Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) подала позов до суду проти найбільшої криптовалютної біржі у світі Binance та її генерального директора і засновника Чанпена Чжао за незаконну діяльність й умисне ухиляння від дотримання законодавства США. Про це повідомляє Reuters.

У своєму позові CFTC заявила, що Binance "пропонувала та виконувала угоди з товарними деривативами від імені осіб із США" щонайменше з липня 2019 року, порушуючи закони США.

Повідомляється, що програма ідентифікації Binance виявилася "неефективною", і фірма під керівництвом Чжао наказала співробітникам та клієнтам обійти контроль за ідентифікацією. Крім того, CFTC звинуватила колишнього начальника відділу нормативно-правової відповідності Binance Семюеля Ліма у "пособництві та підбурюванні" на додаток до порушень Binance.

Представник Binance, яка домінує у світовому секторі цифрових активів, заявив, що фірма продовжить співпрацювати з регулюючими органами. Він запевнив, що Binance зробила "значні інвестиції", щоб гарантувати, що на її платформі не буде користувачів зі США.

В той же час голова CFTC Ростін Бехнам оприлюднив заяву, в якій зазначається, що керівники Binance протягом багатьох років знали, що "вони порушують правила CFTC, активно працюючи, щоб зберегти потік грошей та уникнути дотримання вимог".

Binance заснована в Шанхаї у 2017 році. Знаходиться у центрі світової криптоіндустрії.  Холдингова компанія базується на Кайманових островах, але Binance ніколи не розкривала місцезнаходження своєї основної біржі. CFTC звинуватила холдингову компанію та два інших підрозділи Binance.

Повідомляється, що Binance не вимагала від клієнтів інформацію щодо підтвердження їхньої особи до початку торгівлі і "не змогла впровадити базові процедури ідентифікації, призначені для запобігання та виявлення фінансування тероризму та відмивання грошей".

У позові CFTC докладно описані зусилля Binance щодо утримання клієнтів із США навіть після того, як компанія у партнерстві з нібито незалежною американською фірмою запустила біржу в США у 2019 році для обслуговування американських клієнтів відповідно до законодавства США.

Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США  відповідає за регулювання товарних ринків та ринків деривативів, включаючи ринок біткоїну. Фірми, які надають послуги брокеражу та полегшують торгівлю цими продуктами клієнтам з США, повинні бути зареєстровані в CFTC.

Новини по темі: Новини США криптовалюта