4 жовтня
Завантажити ще

ISW: РФ використовує для штурму Авдіївки "вагнерівців" з досвідом

ISW: РФ  використовує для штурму Авдіївки
Фото: VIOLETA SANTOS MOURA/REUTERS

Російське військове керівництво, ймовірно, залучило до штурму Авдіївки бойовиків "Вагнера" з великим досвідом. Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики повідомили, з посиланням на слова речника Таврійського війська полковника Олексія Дмитрашківського, про те, що українська розвідка прогнозує можливу появу групи "Вагнер" на авдіївському напрямку. Наступного дня після цього з'явилася інформація про смерть "вагнерівця" Євгена Малготіна, який мав попередній військовий досвід та воював у 2-му російському добровольчому загоні Армії Республіки Сербської у 1992 році.

На думку експертів, Малготін, який ймовірно входив до складу сил спеціальних операцій групи "Вагнер", був досвідченим бійцем вищого калібру. Незважаючи на те що "Вагнер" залучив до операцій поблизу Бахмута більшу частину засуджених, аналітики стверджують, що у різних місцях України є контингент висококваліфікованих представників.

За інформацією ISW, військове керівництво РФ, ймовірно, вирішило розгорнути певні елементи групи "Вагнер" в районі Авдіївки останніми тижнями, щоб підтримати виснажені та менш якісні сили так званої "ДНР". Якщо бойовики "Вагнера" дійсно воювали поблизу Авдіївки, їхня участь може пояснити обмежені тактичні успіхи в цьому районі за останні тижні.