Завантажити ще

Криголам "Ноосфера" доставив членів української експедиції до станції "Вернадського" в Антарктиді

Криголам
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Український криголам "Ноосфера" з командою 28-ї антарктичної експедиції на борту прибув до станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. Шлях з чилійського порту Пунта-Аренас до станції тривав 5 діб. Про це розповів капітан судна Олександр Гришко, повідомляється у Фейсбуці станції.

- Криголам йшов через найбурхливішу в світі протоку Дрейка , але цього разу вона була прихильною до екіпажу та пасажирів "Ноосфери". Найближчими днями триватимуть дві важливі місії: розвантаження судна, адже на ньому приїхав величезний запас їжі, різноманітних речей та пального на цілий рік. Оскільки рельєф дна не дозволяє криголаму пришвартуватися біля нашого острова, то всі вантажі перевозитимуть на невеликих човнах; перезмінка річних експедицій. Вчені та фахівці з 27-ї УАЕ, які рік працювали на "Вернадському", передаватимуть справи колегам з 28-ї УАЕ, - сказано у повідомленні.

Після перезмінки члени 27-ї еспедиції вирушать додому, а учасники 28-ї залишаться працювати на рік.

Україна купила криголам «Джеймс Кларк Росс» у Великобританії у 2021 році за 5 мільйонів доларів. Судно отримало нову назву «Ноосфера», оскільки вчення про біосферу Володимира Вернадського, іменем якого названа станція, лягли в основу вчення про ноосферу. 28 січня 2022 року криголам з порту Одеси відбув до Антарктиди в свій перший рейс під українським прапором.