23 вересня
Завантажити ще

«Укренерго» назвала екоакцію «Година Землі» шкідливою і закликали не долучатися до неї

«Укренерго» назвала екоакцію «Година Землі» шкідливою і закликали не долучатися до неї
Фото: REUTERS

"Укренерго" попросили українців не долучатися до екоакції «Година Землі», тому що вважають масове вимкнення світла у певний час на одну годину шкідливим для енергосистеми.

- Як ми постійно нагадуємо, кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої - це закон фізики. Одночасне вимкнення світла - це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей,  особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації - іншими словами, відключати працюючі енергоблоки. Це погано навіть у мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів росії. Різке виключення, а потім включення  - коли “Година Землі” завершиться - це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми, - пояснили в "Укренерго".

У компанії пояснили, що найкращим вкладом у збережння природи буде щоденне ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії упродовж доби.

Акцію "Година землі" започаткувала у 2007 році Всесвітній фондом природи. Вона проводиться у останню субота березня і у 2023 році випадає на 25 число. В Україні її щорічно підтримують політики та артисти. Акцію критикують через відсутність реального ефекту задля збереження природи, проте організотори пояснюють, що вона носить виключно символічний характер.

Новини по темі: Електроенергія