Завантажити ще

Українці переходять на літній час: коли та як переводити годинник

Українці переходять на літній час: коли та як переводити годинник
Фото: congerdesign с сайта Pixabay

У ніч із 25 на 26 березня Україна переходить на літній час. О 03.00 громадянам країни необхідно перевести стрілки годинника на 1 годину вперед.

Відповідно до постанови Кабміну від 13 травня 1996 р. № 509 "Про порядок обчислення часу на території України", Україна переводить стрілки годинника двічі на рік. В останню неділю березня українці переходять на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий.

Питання про перехід на літній та зимовий час неодноразово ставало суперечкою серед парламентаріїв. 2021 року Рада намагалася скасувати постанову Кабміну. Тоді народні обранці підтримали законопроект "Про обчислення часу в Україні" у першому читанні, але у другому – за нього проголосували лише 212 нардепів. У результаті документ було відправлено на доопрацювання.

KP.UA писала про те, як додаткова година чи її нестача впливає на самопочуття та як мінімізувати ризики для здоров'я під час переходу на «літній час». Експерти стверджують, що наш біологічний годинник збивається. Як наслідок – виникає дратівливість, порушення сну, псується настрій.