Завантажити ще

Тімоті Снайдер зустрівся з українським бійцем, який читав у окопі його книгу

Тімоті Снайдер зустрівся з українським бійцем, який читав у окопі його книгу

Професор Єльського університету американський історик Тімоті Снайдер зустрівся у Львові з українським захисником Олександром Ширшиним, який читав його книгу, перебуваючи в окопі. Про це повідомив у своєму Фейсбуці радник Зеленодольської територіальної громади Юлій Морозов.

– Вони такі зустрілися! Після того, як Снайдер опублікував фото Олександра Симчишина, який читав його книгу в окопі, я постукав у кілька дверей з наполегливим просуванням ідеї, що ці люди обов'язково мають зустрітися! Один із ланцюжків спрацював. Я впевнений, ви про це ще почуєте-шануєте, а я поки що просто радію - написав Морозов.

Під час візиту до Львова американський історик також відвідав Український католицький університет, де провів закриту лекцію для студентів та викладачів. На ній професор говорив про те, що програш у війні для РФ стане найкращим варіантом, а Україна забезпечила безпеку життя Європи, бо фактично стримала всю агресію на своїй території.

- Один із наративів ЄС про війну Росії в Україні – не про поразку, а про мир. Ми всі хочемо миру. Але питання у тому, як ми можемо його досягти? Світ – не те саме, що й капітуляція. Іноді світ означає поразку однієї сторони та перемогу іншої. Україна забезпечила безпеку життя Європи. Тому що фактично стримала всю війну на своїй території, – заявив історик.

Як зазначили у прес-службі УКУ, з учасниками зустрічі американець привітався українською мовою. Пізніше він також нашою мовою відповідав на деякі запитання.

Фото: facebook.com/1247264337

Фото: facebook.com/1247264337