Завантажити ще

Землю накрила найбільша за шість років сонячна буря

Землю накрила найбільша за шість років сонячна буря
Фото: space.com/Адам Коррея

Найпотужніша сонячна буря майже через шість років звалилася на Землю сьогодні, 24 березня. Як  не дивно, синоптики не передбачали її наближення. Про це повідомляє Space.com.

Геомагнітна буря досягла піку серйозності G4 за 5-бальною шкалою, що використовується Національним управлінням океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA) для оцінки серйозності явищ космічної погоди. Несподівана сила шторму не тільки зробила полярні сяйва видимими на півдні аж до Нью-Мексико в США, але й змусила космічну компанію Rocket Lab відкласти запуск на 90 хвилин.

Геомагнітні бурі - це збурення магнітного поля Землі, викликані сонячним матеріалом внаслідок викидів корональної маси (CME) - великих викидів плазми та магнітного поля з атмосфери Сонця.

Сильні геомагнітні бурі можуть створювати проблеми для космічних польотів, оскільки вони збільшують густину газів у верхніх шарах атмосфери Землі, тим самим збільшуючи опір супутників та інших космічних апаратів. У лютому 2022 року SpaceX втратила до 40 нових супутників Starlink, коли вони не змогли вийти на орбіту після запуску в умовах невеликої геомагнітної бурі.

Ще одним побічним ефектом потужних геомагнітних бур є неймовірні полярні сяйва, які вони викликають, коли заряджені сонячні частинки врізаються в атмосферу Землі на швидкості до 45 мільйонів миль на годину.