Завантажити ще

Факт. Що таке тепловізор і як він застосовується?

Факт. Що таке тепловізор і як він застосовується?

Якщо раніше про тепловізори знали лише одиниці, то сьогодні про них знає фактично кожна людина. Саме ці пристрої є вірним помічником, коли потрібно побачити різні об'єкти у повній темряві, крізь туман, сніг, зарості та інші перепони. Особливо ефективно, якщо довіряти перевіреним брендам, наприклад, американські тепловізори AGM. Спробуємо розібратися, що таке тепловізори, у чому їх особливості та принцип роботи.

Що таке тепловізор?

Тепловізор - це оптичний пристрій, що функціонує в інфрачервоному спектрі, завдяки чому буде можливість побачити невидимі для ока людини теплові випромінювання від різних об'єктів. Висока чутливість матриці здатна вловлювати навіть різницю температури 0,1 градуса за Цельсієм. Все це буде продемонстровано на відповідній тепловій карті, яку можна вибирати залежно від ситуації.

Основне завдання подібного приладу – це безконтактне вимірювання температури об'єктів, що може застосовуватися абсолютно в будь-яких сферах, починаючи стеження диких тварин у природі, закінчуючи аналізом тепловіддачі багатоповерхового будинку. Також є вірним помічником армії України. Залежно від моделі вони здатні визначати температуру в діапазоні від 50 до 2000 градусів за Цельсієм.

Тепловізори здатні перетворювати інфрачервоне випромінювання від різних предметів на теплову карту, що відображається на дисплеї пристрою. Основна частина тепловізора – матриця, яка й уловлює випромінювання, яке невидимо для людини та демонструє його на дисплеї пристрою.

Різновиди тепловізорів

Тепловізори представлені в широкому асортименті. Можна виділити дві основні групи – стаціонарні та переносні. Стаціонарні моделі можуть працювати у широкому діапазоні температур, але для роботи необхідне азотне охолодження. Переносні моделі є більш функціональними та мобільними, максимально зручні під час роботи. Залежно від сфери застосування, тепловізори можуть бути:

  • наглядові;
  • вимірювальні;
  • візуальні.

Між собою моделі можуть відрізнятися по куту огляду, дальності, виду матриці, частоті кадрів, функціональності і т.д. Матриця впливає те, наскільки якісну картинку отримає користувач на виході, і навіть від матриці залежить поріг температури і показник похибки у вимірах. За об'єктами, що рухаються, спостерігати можуть тільки тепловізори з високою частотою кадрів. Додаткові функції можуть підвищити комфорт використання: підсвічування, лазерний покажчик, вимірювач дальності, збереження запису і т.д.

Актуальність тепловізорів

Подібні пристрої здатні фіксувати навіть мінімальні зміни температури, тому представники ЗСУ можуть побачити розташування та пересування окупантів. Це неможливо було б зробити, якби не було освітлення. Відстань фіксації може сягати навіть 10 кілометрів.

Також буде актуальним використання пристрою під час позиційного ведення бою, коли основну роботу виконують снайпери. За допомогою такого оптичного пристрою можна фіксувати дії армії РФ, зводячи до мінімуму втрати. Навіть замасковані обличчя та невеликі силуети будуть зафіксовані та надані на дисплеї. До того ж, є спеціальні моделі, які мають спеціальні кріплення під зброю.

Очевидно, що тепловізор – це інноваційне, надійне та ефективне рішення для різних ситуацій. Але для досягнення високої ефективності в роботі, потрібно віддавати перевагу лише відомим виробникам та сертифікованій продукції.