Завантажити ще

Україна та Молдова домовилися про запуск залізничної гілки, побудованої після вторгнення РФ

Україна та Молдова домовилися про запуск залізничної гілки, побудованої після вторгнення РФ
Фото: bessarabiainform.com

Україна та Молдова погодили всі деталі для запуску залізничної гілки, яку побудували після початку повномасштабної війни. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на заяви МВС України та Молдови і митних служб обох країн.

Наголошується, що  підписання Протоколу про організацію спільного контролю в пункті пропуску для залізничного сполучення "Серпневе-1 – Басараб’яска" сталося 22 березня. Прикордонники країн попередньо домовились найближчими днями розпочати спільний контроль у спільному пункті пропуску.

За словами очільника Держприкордонслужби України Сергія Дейнеко, це активізує торгово-економічну діяльність між Україною і Молдовою, а також поглибить їхню співпрацю з управління кордонами. 

- Ми бачимо у цьому великі можливості для розширення як нашого експортного потенціалу і транзитних можливостей Молдови, так і в подальшому, після нашої перемоги, це сприятиме розширенню експорту молдовських підприємств на зовнішні ринки з використанням логістики портів Великої Одеси. Це також у майбутньому слугуватиме поштовхом для росту інвестицій з точки зору бізнесу, розвитку транзитного потенціалу та логістичних маршрутів, - додав в.о. голови Державної митної служби України Сергій Звягінцев.

Наголошується, що новий перехід дозволить «значною мірою компенсувати залізничне сполучення мостом через Затоку, який неодноразово ставав об'єктом ракетних атак РФ».

Видання повідомляє, що використання переходу розпочнеться від опівночі 25 березня.

Україна та Молдова домовилися відновити рух поїздів від Березина на Одещині до молдовської Басараб’яски ще у червні 2022 року. Ця гілка не працювала понад 20 років. Тоді повідомляли, що ділянку залізниці відбудують до осені.  З 23 км більша частина залізниці розташована в Україні і лише 1,2 км – на території Молдови.

Новини по темі: Молдова Залізниця