Завантажити ще

На Корсиці вчені знайшли новий вид котів - місцеві називають їх «лисицями»

На Корсиці вчені знайшли новий вид котів - місцеві називають їх «лисицями»

На острові Корсика вчені виявили новий вид кішки, у якої є особлива генетична ідентичність. Як повідомило наукове французьке видання OFB, за результатами дослідження, тварина більше схожа на лисиць, ніж на домашніх або лісових котів.

Вчені наголосили, що на Корсиці цих диких кішок здавна називали кіт-лисиця. З ХХ століття ця популяція піддавалася більш-менш точним, а іноді і помилковим описам. 2008 року кішку впіймали та почали досліджувати.

Проведені генетичні аналізи показали, що тварини не є європейськими дикими котами. А нове дослідження, під час якого застосовувався геномний підхід та високоточне секвенування, показало, що корсиканські коти трохи схожі на кішок із Сардинії.

Відібрані зразки корсиканських диких кішок генетично сильно відрізняються від континентальних диких кішок і ближчі до сардинських кішок, хоча й відрізняються від них.

Новий вид котів на Корсиці. Фото: .ofb.gouv.fr

Новий вид котів на Корсиці. Фото: .ofb.gouv.fr

Домашні кішки Франції близькі за генетикою до котів Корсики, а кішки Сардинії – проміжний вид між корсиканськими та домашніми тваринами.

- Ці результати дозволяють припустити, що корсиканська дика кішка не належить до F. s. silvestris ou catus, - йдеться у повідомленні.

У найближчому майбутньому науковці збираються проаналізувати більшу кількість кішок із Сардинії та диких кішок із Близького Сходу та Середземномор'я, щоб більше дізнатися про корсиканський вид.

Новини по темі: вчені кішки Коти