18 червня
Завантажити ще

На Київщині митники вилучили старовинну біблію, яку намагались вивезти до Канади

На Київщині митники вилучили старовинну біблію, яку намагались вивезти до Канади
Фото: facebook.com/pg/KYIVcustomsUA

В Києві митники зашкодили незаконному пересиланню біблії, датованої ХІХ століттям. Відправник з Одеси не мав дозвільних документів з України до Канади в міжнародному поштовому відправленні та задекларував її як звичайну книгу, повідомили у пресслужбі митниці.

Виявлена під час митного контролю біблія великого формату надрукована старослов’янською мовою в Санкт-Петербурзі у 1819 році і містить 1204 сторінки тексту. Книга є російським стереотипним масовим виданням ХІХ століття (вже не стародрук).

На першій сторінці книги зазначено, що вона надрукована за повелінням імператора Олександра І з благословення синоду. Зокрема, йдеться й про те, що видання здійснено з деякими виправленнями тексту «тщательнее и вернее от преждепечатанной» у 1663 році першої Біблії, виданої в московській державі. Основним джерелом її стала Острозька Біблія.

За висновками експертів Національної бібліотеки України імені І.І.Вернадського, як і будь-яка біблія, книга "становить історико-культурну цінність, а для його вивезення за кордон потрібне відповідне Свідоцтво, видане Міністерством культури України".

Таких дозвільних документів при митному оформленні надано не було. Тому Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст.473 Митного кодексу України. Наразі Біблію вилучено.

Фото
Фото
21 Березня 202309:45