Завантажити ще

С 26 марта комендантский час в Киеве сократится, а с 27 время продажи алкоголя - увеличится

С 26 марта комендантский час в Киеве сократится, а с 27 время продажи алкоголя - увеличится
Фото: t.me/VA_Kyiv

У Києві офіційно скорочують на годину тривалість комендантської години з 26 березня. Вона діятиме у столиці не з 23:00, як це було ранніше, а а з 00:00 до 05:00 щодня. Про це заявив голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

– Зменшення тривалості комендантської години стало наступним послідовним рішенням після удосконалення системи інженерних загороджень у столиці. Але й на цьому ми не зупиняємось. Незабаром чекайте нових змін, які дозволять зробити життя киян та гостей міста більш комфортним та цивілізованим. Настільки, наскільки зараз дозволяє війна та ситуація з безпекою, – анонсував Попко.

При цьому головні правила та заборони під час комендантської години залишаються незмінними. Зокрема, під час комендантської години забороняється перебувати на вулиці та інших громадських місцях, а також пересуватися транспортом чи пішки. Якщо у заборонений час людина перебуває на вулиці, то комендантський патруль має право затримати цю особу та перевірити наявність документів, встановити причину порушення комендантської години. У разі потреби може бути проведений огляд речей, транспортного засобу та навіть приміщення затриманого.

Якщо затриманий чинить опір або не виконує законних вимог комендантського патруля, то до такої особи можуть застосувати фізичну силу або (у крайньому випадку) вогнепальну зброю. Виходити на вулицю можна, щоб дійти до найближчого укриття під час повітряної тривоги, нагадали в обладміністрації.

У звязку з продовженням комендантської години, з 27 березня алкогольні напої в магазинах і торговельних мережах столиці дозволять продавати з 11:00 до 21:00 (раніше - до 19:00). Відповідне рішення вже ухвалила Рада оборони міста Києва. Чиновники вважають, что це допоможе столичному бізнесу, а також сприятиме збільшенню надходжень до державного та місцевого бюджетів і запобіганню нелегальному обігу алкогольної продукції.