29 березня
Завантажити ще

Директорка київській школі, яка застрягла у Криму через війну, оскаржила звільнення, але не повертатиметься до роботи

Директорка київській школі, яка застрягла у Криму через війну, оскаржила звільнення, але не повертатиметься до роботи
Фото: facebook.com/Слободянюк Ольга

Колишня директорка київській школі №292 Ольга Слободянюк, яка у лютому 2022 року їздила у відпустку до Крима та застрягла на півострові через початок війни, оскаржила своє звільнення, але не збирається повертатися до роботи. Про це вона розповіла у коментарі 24 Каналу та Styler. За словами жінки, її метою було досягнути справедливості. 

- Мені посада не потрібна, я не кар'єристка, я хочу захистити свою честь та гідність, яку несправедливо було порушено Департаментом освіти міста Києва. І щоб у моїй трудовій книжці був запис: звільнена за власним бажанням, - сказала Слободянюк.

Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов згоден з тим, що Слободянюк звільнили незаконно. У той же час він також порадив жінці не повертатися до школи.

- Бо освіта – це довіра, без довіри освіта – неможлива. А наразі велика частина батьків та вчителів висловили недовіру директорці школи. Намагатися повернутися до керування закладом у таких умовах – це поглиблювати конфлікт, що шкодить насамперед дітям, - сказав Горбачов.

За версією Ольги Слободянюк, на момент окупації Криму вона була вчителем історії України в Євпаторії. У 2014-му вона нібито була змушена отримати російський паспорт, але у тому же році переїхала до Києва та виграла конкурс на посаду директора школи.

У Крим їздила до дітей і “застрягла” на окупованому півострові через початок повномасштабного вторгнення. Повернутися до Києва змогла тільки у черні 2022 року. За цей час її обовʼязки виконувала інша людина у статусі в.о. Слободянюк звільнив директор столичного департаменту освіти та науки. 

Щоб покинути Крим Ольга Слободянюк спочатку їхала до Владикавказу, потім до Грузії, звідти полетіла у Стамбул, зі Стамбулу - до Праги, зі столиці Чехії до Ужгороду, а звідти вже до Києва. Дорога у жінки "зайняла майже тиждень і витягнула купу грошей". Також жінка спростувала, що її син є заступником прокурора міста Євпаторія.

Три дні тому у Facebook-спільноті "Батьки SOS" заявили, що Ольга Слободянюк виїхала у тимчасово окупований Крим на початку війни, а повернулася лише за півроку. Шевченківський суд Києва поновив її на посаді.