1 червня
Завантажити ще

Бельгія надасть Україні 240 військових вантажівок

Бельгія надасть Україні 240 військових вантажівок
Фото: defencetalk

Міноборони Бельгії планує передати Україні 240 військових вантажівок. Як повідомляє De Standaard, мова йде про Volvo Cargo, Volvo Shelter, Volvo Fassi і Volvo Manumat. Відправка планується вже наступного тижня.

Бельгійська армія використовувала ціле сімейство вантажівок Volvo. Це вантажні моделі, моделі з тентом або краном і навіть деякі евакуатори. Замість того, щоб просто поступово виводити вантажівки з експлуатації - нові наземні транспортні засоби будуть поставлятися з цього року - більшість з них тепер будуть відправлені в Україну.

- Часто акцент робиться на поставках озброєння, але українські підрозділи також дуже чекають на ці вантажівки. Під час конфлікту логістика є щонайменше такою ж важливою, як і зброя, – зазначили в Міноборони Бельгії.

Вантажівки були в експлуатації з початку 1990-х років. Кілька місяців тому було розпочато масштабну операцію з їх перевірки та ремонту. У Міноборони переконані, що 240 машин, які зараз відправляються до української армії, перебувають у хорошому стані. Всі інструкції та запасні частини, які ще були на складі, також включені в комплект поставки.

У відомстві Бельгії заперечують думку про те, що армія відправляє свій "старий мотлох". Міністр оборони Людівіна Дедондер наголосила, що кожен український запит перевіряється на предмет його здійсненності в оборонному відомстві та бельгійській промисловості.

- У середу на засіданні контактної групи з питань оборони України я підтвердила, що наша країна надає всю можливу підтримку і буде продовжувати це робити, - зазначила вона.

За її словами, окрім поставки 240 вантажівок, 100 бельгійських інструкторів також візьмуть участь у підготовці українських солдатів.

Основна перевага Volvo - у їх простій механіці. Тому українці не потребують додаткового навчання, щоб розпочати експлуатацію або самостійно забезпечити технічне обслуговування вантажівок.