25 травня
Завантажити ще

Львівські енергетики монтують платформи для гнізд лелек

Львівські енергетики монтують платформи для гнізд лелек
Фото: facebook.com/lvivoblenergo

Працівники "Львівобленерго" змонтували близько сотні нових домівок замість гнізд, які лелеки зробили в електромережах. Про це повідомляє "Львівобленерго".

Зима цього року була значно теплішою за попередні, тож лелеки швидше повернулися із теплих країв. Проте львівські енергетики все одно встигли облаштувати птахам нові платформи для гнізд на стовпах електроопор. Так, днями встановили платформи на електроопорах у селах Грибовичі та Костеїв, що біля Львова, а також у селі Новосілки на Яворівщині.

Енергетики кажуть, що лелеки полюбляють облаштовувати гнізда на лініях електропередачі, але таке сусідство є небезпечним для птахів і шкодить електромережам. Саме тому вже 18 років "Львівобленерго" підтримує міжнародну ініціативу "Захист білого лелеки" і встановлює безпечні платформи. Таким чином компанія захищає птахів від загибелі - ураження електричним струмом, а електромережі - від коротких замикань, можливого обриву проводів та перерв в електропостачанні. 

Платформи виготовляють у "Львівобленерго" власними силами - у дрогобицькому цеху з ремонту обладнання. З 2005-го до 2023 року працівники "Львівобленерго" змонтували близько 1 770 безпечних домівок для лелек на електроопорах.

 

Новини по темі: Лелеки