5 червня
Завантажити ще

Microsoft: російскі хакери готують нову хвилю кібератак на Україну

Microsoft: російскі хакери готують нову хвилю кібератак на Україну
Фото: TheDigitalArtist / pixabay.com

Російські хакери готуються провести нову хвилю кібератак проти України та західних партнерів країни. Як повідомляє Reuters, про це йде мова у новому звіті Microsoft.

Експерти наголосили, що з січня 2023 року російські кібергрупи коригують свою діяльність з метою посилення руйнівного впливу та збору розвідувальної інформації про цивільні і військові об'єкти України та її партнерів. Одна з групп "схоже, готується до нової деструктивної кампанії".

У звіті також вказується на те, що найбільше активна команда хакерів РФ відома як Sandworm. Вони випробовують "додаткові можливості програм-здирників, які можуть бути використані для руйнівних атак на організації за межами України, що виконують ключові функції в ланцюгах постачання".

У Microsoft  повідомили про щонайменше дев'ять різних "чистильників" і два типи програм-здирників, які використовувалися проти більш як 100 українських організацій починаючи з січня 2022 року. Також повідомляється про ріст кількості прихованих російських кібероперацій, спрямованих на компрометацію українських організацій на Заході.

- У країнах Америки та Європи, особливо в сусідніх з Україною, російські суб'єкти загроз намагаються отримати доступ до урядових і комерційних організацій, які беруть участь у підтримці України, - наголосили експерти.

Експерти також наголосили, що висновки про підготовку кібератаки були зроблені на аналізі тактики минулих дій РФ, яка і раніше поєднувала фізичні військові операції із кібертехнікою.

- Поєднання кінетичних атак із спробами порушити або позбавити захисників здатності координувати дії та використовувати кіберзалежні технології не є новим стратегічним підходом, — сказала Емма Шредер, заступник директора Ініціативи кібердержавного розвитку Атлантичної ради.

В Microsoft при цьому привели в приклад події на полі бою на сході України.