Завантажити ще

В Україні встановили перший протез дитині, яка втратила ногу внаслідок обстрілу

В Україні встановили перший протез дитині, яка втратила ногу внаслідок обстрілу
Фото: t.me/ndslohmatdyt/391

В Україні встановили перший протез дитині, яка залишилася без ноги через російський обстріл. Про це повідомляє Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит".

– Вже 10 місяців 6-річна Марина з Херсонської області проходить лікування та реабілітацію в "Охматдиті". На початку травня дівчинка зазнала поранень: до її будинку потрапив снаряд, який призвів до тяжких травм ніг у дитини. У лікарні Кривого Рогу їй ампутували ніжку вище за коліно, але врятували життя. Пізніше фізичну та психологічну реабілітацію Маринка проходила в "Охматдиті". Коли дівчинка вступила до "Охматдиту", вона майже постійно лежала. Зрідка сідала на ліжко, але самостійно не могла переміщатися, – розповіли у клініці.

За словами лікарів, основними завданнями реабілітації перед протезуванням були: зміцнити м'язи тіла, підготувати ніжку до протезування, навчити дитину тримати координацію на одній нозі та вільно переміщатися у просторі. Марина стала першою дитиною, яка була протезована в Україні. Її батьки хотіли протезувати доньку саме на батьківщині, щоб оминути складні перельоти та мати можливість постійної допомоги реабілітологу та протезиста.

Протезист Олександр Стеценко розповідає, що це перший протез, який він робив для дитини. Дитяче протезування набагато складніше, ніж доросле, каже він, тому що діти постійно ростуть та змінюються, також процедура потребує більш уважного підходу до пацієнта.

Новини по темі: Охматдит Діти