30 травня
Завантажити ще

Книга Андрія Куркова увійшла до довгого списку Міжнародної Букерівської премії - 2023

Книга Андрія Куркова увійшла до довгого списку Міжнародної Букерівської премії - 2023
Фото: facebook.com/Andrey Kurkov

Книга “Львівська гастроль Джимі Хендрікса” українського письменника Андрія Куркова увійшла до довгого списку Міжнародної Букерівської премії - 2023. Загалом до переліку увійшло 13 книжок.

- Ескапади милих диваків Куркова обрамлюють інтригуючий портрет Львова 2000-х років - меланхолійне прикордонне місто, що згадує неспокійне минуле, опинившись на порозі невизначеного майбутнього. Це книжка, сповнена завжди обґрунтованого чарівництва, затишку на межі неспокою, і завжди ніжного чорного гумору, - прокоментували роман на сайті премії.

Короткий список Міжнародної Букерівської премії - 2023 із шести книжок оголосять у квітні, а переможця - у травні.

Андрій Курков восені 2022 року повідомив, що “Львівська гастроль Джимі Хендрікса” виходить англійською. Книгу Jimi Hendrix Live in Lviv опублікувало британське видавництво MacLehose Press.

Андрій Курков - 61-річний український письменник російського походження, президент Українського ПЕН. У 2009 році Курков був у журі Міжнародної Букерівської премії. Тоді її отримала канадська письменниця Еліс Манро. У 2013 році вона стала лауреаткою Нобелівської премії з літератури.

Міжнародна Букерівська премія заснована в 2005 році, її вручають за перекладені англійською мовою художні літературні твори. Приз становить 50 000 фунтів стерлінгів: 25 тисяч для автора та ще 25 тисяч  для перекладача або декілька перекладачів.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений The Booker Prizes (@thebookerprizes)