23 вересня
Завантажити ще

Саакашвілі написав, що йому загрожує поліорганна недостатність

Саакашвілі написав, що йому загрожує поліорганна недостатність
Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze

Вага колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі вже знизилась до 64 кілограмів. Якщо ув’язнений схудне до 60 кілограмів, йому загрожує поліорганна недостатність. Про це йде мова у письмовому коментарі Саакашвілі виданню Sky News.

Журналісти видання спробували отримати доступ до лікарні, куди Саакашвілі перевели з в’язниці, але їм було відмовлено. Натомість видання змогло передати запитання експрезиденту через його адвоката і отримати відповіді, написані від руки.

- Спочатку я важив 120 кілограмів, зараз я важу 64. Якщо я стану менше 60, лікарі прогнозують поліорганну недостатність… Я весь час лежу в ліжку, мої кістки руйнуються, і це викликає нестерпний біль, - написав Саакашвілі, відповідаючи на запитання, наскільки він близький до смерті.

В свою чергу адвокат експрезидента Грузії Шалва Хачапурідзе повідомив Sky News, що стан політика підзахисного погіршується з кожним днем.

- Це жахлива картина. Він виглядає як в'язень концтабору в нацистській Німеччині, - сказав він. 

Синдром поліорганної недостатності – це розвиток недостатності двох і більше органів чи систем органів. Характеризується тривалою госпіталізацією та високою смертністю пацієнтів.

Раніше, 6 лютого, Тбіліський міський суд відхилив клопотання захисту Міхеїла Саакашвілі про відстрочку або звільнення від покарання через важкий стан його здоров'я. Закордонні медики діагностували у Саакашвілі отруєння важкими металами та деменцію, а також рекомендували вивезти на лікування. Лікарі з тбіліської клініки "Вівамед" заявили, що експрезидент не має порушень життєвих функцій.

20 грудня 2022 року Володимир Зеленський закликав уряд Грузії проявити милосердя та відправити Міхеїла Саакашвілі на лікування за кордон. У МЗС закликали передати Саакашвілі Україні після рішення суду в Тбілісі.