4 жовтня
Завантажити ще

Зоозахисники розповіли про стан собак, які залишилися без хазяїв після удару по Львівщині

Зоозахисники розповіли про стан собак, які залишилися без хазяїв після удару по Львівщині
Фото: facebook.com/UAnimals.official

Фото з собакою, яка лежить на руїнах свого колишнього будинку у селі на Львівщині, напередодні облетіли чи не увесь світ. Її хазяї загинули від російської ракети, а Ельза (так звати собаку) стала символом незламності та вірності. Про її стан та стан ще двох сусідських вівчарок, які теж "осиротіли" через російський обстріл, розповіли зоозахисники благодійної організації UAnimals.

Ельзу волонтери одразу забрали до Львова на лікування. У неї рана на шиї, травмовані щелепа, лапа і крововилив в очах. Також у собаки контузія, і поки що вона відмовляється від їжі.

- Її дообстежують. Ми зв'язувалися з волонтеркою Юлією Радлінською і запропонували допомогу в оплаті лікування чи закупівлі ліків. Проте Юлія повідомила, що охочих допомогти собаці дуже багато, і на лікування вже зібрали велику суму, тому наразі гроші не потрібні. Також, зі слів Юлії, є охочі забрати Ельзу в сім'ю після лікування, - кажуть зоозахисники.

Проте з'ясувалося, що у сусідньому будинку, який теж зруйнували росіяни і вбили його власників, залишилися дві вівчарки. Їх теж забрали до лікарні й оглянули.

Одна вівчарка - під крапельницями, а другого пса, Балтазара, команда евакуації - Олена та Іван - сьогодні мали забрати на Київщину, де про нього б подбали та підшукали йому нову сім'ю.  Проте коли вони побачили собаку, одразу зрозуміли, що він має жити у них.

- Кажуть, що не ми обираємо тварин, а вони нас. Балтазар до нас вийшов, і ми одразу один одного відчули. Тому вирішили, що він має залишитись у нашій родині, - ділиться Олена.

Зараз Балтазар вже їде до нової домівки - до батьків Олени й Івана. Іншій вівчарці команда UAnimals запропонувала допомогу ліками й тримає зв'язок із волонтерами, які нею опікуються.

В ніч на 9 березня росіяни завдали черговий ракетний удар по Україні. Під вогнем опинилися кілька регіонів країни, серед них і Львівщина. Одна ракета впала на два будинки в селі Велика Вільшаниця на Золочівщині. На місці загинуло п'ятеро людей, які у цей час спокійно спали у себе вдома. 

Новини по темі: Тварини Собаки