21 липня
Завантажити ще

NASA відстежує астероїд, який може зіштовхнутися з Землею у 2046 році

NASA відстежує астероїд, який може зіштовхнутися з Землею у 2046 році
Фото: NASA

За даними Управління координації планетарного захисту NASA, нещодавно відкритий астероїд розміром приблизно з олімпійський басейн має "маленький шанс" зіткнутися із Землею через 23 роки - приблизно 14 лютого, на День святого Валентина, у 2046 році. Про це повідомляє CNN.

Згідно з прогнозами Європейського космічного агентства, шанси астероїда зіштовхнутись із Землею становлять 1 з 625, хоча система Sentry Лабораторії реактивного руху NASA підрахувала ймовірність ближче до 1 з 560. Остання відстежує можливі зіткнення з небесними об’єктами.

Але космічний камінь під назвою 2023 DW - це єдиний об’єкт у списку ризиків NASA , який займає 1 з 10 балів за Турінською шкалою небезпеки зіткнення, показником для класифікації прогнозованого ризику зіткнення об’єкта з Землею. Усі інші об’єкти мають 0 балів за Турінською шкалою. Попри те, що 2023 DW очолює список, його оцінка 1 означає лише те, що “імовірність зіткнення є вкрай малоймовірною та не має приводу для занепокоєння”.

Офіційні особи NASA попередили, що ймовірність зіткнення може різко змінитися, оскільки буде зібрано більше спостережень про 2023 DW та проведено додатковий аналіз.

За даними NASA, астероїд має діаметр близько 50 метрів. Оскільки 2023 DW обертається навколо Сонця, він має 10 передбачуваних близьких зближень із Землею, з найближчою посадкою 14 лютого 2046 року та дев’ятьма іншими між 2047 і 2054 роками. Очікується, що найближча відстань, на яку астероїд підійде до Землі, становить приблизно 1,8 мільйона кілометрів.

Цей космічний камінь вперше помітили в нашому небі 2 лютого. Він рухається зі швидкістю приблизно 25 кілометрів на секунду на відстані понад 18 мільйонів кілометрів від Землі, здійснюючи один оберт навколо Сонця кожні 271 день.

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) повідомило, що поблизу Землі у вівторок, 14 березня, пролетить «потенційно небезпечний» астероїд 2023 CM.

Новини по темі: Космос астероїд