Завантажити ще

Попрощатися із загиблим героєм "Да Вінчі" у Києві прийшли Зеленський, Залужний і Буданов

Попрощатися із загиблим героєм
Фото: REUTERS/Yan Dobronosov

У Михайлівському соборі у Києві відбулася церемонія прощання із Героєм України, командиром батальйону "Вовки Да Вінчі" Дмитром "Да Вінчі" Коцюбайлом. Після заупокійної панахиди прощання труну з тілом загиблого Дмитра Коцюбайла понесли на Майдан Незалежності, де церемонія продовжилась. 

Попрощатися із "Да Вінчі" прийшли президент Володимир Зеленський та прем’єр Фінляндії Санна Марін, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, міністр оборони Олексій Резніков і очільник ГУР Кирило Буданов.

Зеленський посмертно удостоїв Дмитра Коцюбайла відзнакою «Хрест бойових заслуг». Нагороду президент передав матері «Да Вінчі» під час прощання з ним, повідомили в Офісі президента.

Фото
Фото
10 Березня14:29

Дмитро Коцюбайло був бійцем 67-ї окремої механізованої бригади. Він загинув 7 березня у боях під Бахмутом. 9 березня із "Да Вінчі" попрощалися у його рідному селі Бовшів на Івано-Франківщині. Місцеві мешканці масово виходили на дорогу і на колінах зустрічали кортеж із тілом Героя.

"Да Вінчі" був активним учасником Революції гідності. У 2014-му став учасником АТО. Брав участь у визволенні Карлівки, селища Піски, Авдіївки, а також у боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках: в обличчя прилетів уламок снаряда, розірвавши губу та вибивши зуб. Іншим уламком була перебита ключиця, де медикам довелося встановлювати скріплюючу пластину, пошкоджені ребра. Через три місяці після одужання повернувся на фронт. Дмитро був першим добровольцем, якому присвоєно звання Героя України прижиттєво.