30 вересня
Завантажити ще

Українські вчені показали, як вивчають китів у Антарктиді за допомогою дронів

Українські вчені показали, як вивчають китів у Антарктиді за допомогою дронів
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Вчені Національного антарктичного наукового центру на станції Академік Вернадський почали використовувати дрони вивчення найбільших тварин планети – китів. Про це повідомляє прес-служба центру.

- Кити мають величезні розміри. Наприклад, довжина найпоширеніших у нашому районі горбунів сягає 13-15 м, а синіх китів – взагалі 30 метрів! Звичайно, виміряти цих гігантів з човна або з берега досить складно, а ось зображення з дрону значно спрощує це завдання. Для точніших розрахунків наш дрон оснащений додатковим лазерним альтиметром, який точніше, ніж бортовий, визначає відстань до мети, – повідомила дослідниця китів, співробітниця відділу біології та екології НАНЦ Оксана Савенко.

Як зазначили у науковому центрі, встановивши розмір кита, вчені можуть зробити висновки про його вікову категорію, що дозволяє краще розуміти стан популяцій китів.

- Однією з важливих завдань цієї програми є вивчення реакції китів на наближення човнів та їх перебування поблизу. Це міжнародний експеримент, за результатами якого будуть скориговані правила наукових та рекреаційних спостережень за китами в Антарктиці. Також за допомогою дронів вчені досліджують поведінку китів загалом, - йдеться у повідомленні.

Так, дослідники оприлюднили фотографії, які їм вдалося зробити на Антарктиді. На них зображені горбаті кити, фінвали, косатки, тюлені Ведделла та морські леопарди.

Фото
Фото
09 Березня20:59