Завантажити ще

Європа пережила другу найтеплішу зиму у своїй історії

Європа пережила другу найтеплішу зиму у своїй історії
Фото: KP.UA

Дослідження Служби зміни клімату Copernicus ЄС (C3S) показало, що Європа пережила другу найтеплішу зиму за всю історію. Середня температура з грудня 2022 року по лютий 2023-го була на 1,4°C вищою за середню температуру 1991-2020 років, що перевищило показники попереднього рекорду зими 2019-2020 років, повідомляє EURACTIV.

Дослідники зазначили, що через сильну зимову "спеку" наприкінці грудня та на початку січня у Франції та Угорщині довелося закрити гірськолижні курорти через відсутність снігу. Повідомляється, що 2 січня Єврокомісія заявила, що по всьому континенту було побито сотні температурних рекордів. Наприклад, у швейцарському місті Альтдорф температура сягнула 19,2°C, побивши рекорд 1864 року.

Дослідники зазначили, що температура була особливо високою в східній Європі та на півночі північних країн. На тлі рекордних температур в Європі в частині Росії та Гренландії температури були нижчими за середні. Вчені розповіли, що європейські зими стають теплішими внаслідок підвищення глобальних температур через зміни клімату, спричинені діяльністю людини.

Зазначається, що через зміну клімату відбуваються й інші екстремальні явища. Так, рівень антарктичного морського льоду у лютому впав до найнижчої позначки за 45-річну історію супутникового моніторингу. Це може призвести до глобального підвищення рівня моря.