Завантажити ще

Парамедик "Тайра" отримала нагороду International Women of Courage з рук першої леді США

Парамедик
Фото: REUTERS/Evelyn Hockstein

Український волонтер та парамедик Юлія Паєвська, більш відома як "Тайра", стала лауреатом міжнародної премії International Women of Courage (IWOC). Захисниця отримала нагороду за мужність із рук першої леді США Джилл Байден та держсекретаря США Ентоні Блінкена на церемонії, яка відбулася 8 березня у Білому домі. Про це повідомляє Суспільне.

- Допомогає жінкам та дітям евакуюватися з місць бойових дій. Українська ветеранка Юлія Паєвська. Таємно документувала звірства російських військових протягом облоги Маріуполя в 2022. Вона передала картку пам'яті представникам Associated Press в тампоні і була змушена знищити іншу картку своїми зубами до того, як її захопили в російський полон і катували, аби отримати інформацію. З моменту звільнення вона продовжує голосніше говорити задля своїх людей, наближаючи мир та незалежність для України, - сказала про Паєвську прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр.

На церемонії вручення Паєвська з'явилася у чорному брючному костюмі, а перша леді США - у вбранні блакитного кольору. Окрім Юлії лауреатками премії стали представниці ще 10 країн – Афганістану, Аргентини, Центральноафриканської Республіки, Коста-Ріки, Ефіопії, Йорданії, Казахстану, Малайзії, Монголії та Польщі.

Тайру було затримано російськими силовиками у березні минулого року при спробі евакуювати жінок та дітей з Маріуполя до Запоріжжя. Вона була в полоні протягом трьох місяців, весь цей час мешкаючи у крихітній камері з 22 іншими жінками. Після свого звільнення Паєвська розповіла про суворі умови та жорстоке поводження, з якими вона зіткнулася в ув'язненні, назвавши його "пеклом".

Премія IWOC присуджується жінкам із усього світу з 2007 року. Нагороду вручають жінкам, які виявили лідерство, мужність, винахідливість та готовність жертвувати заради інших, особливо у просуванні прав жінок. Кандидатів на премію щороку висувають дипломатичні представництва США за кордоном – одна жінка від країни. Фіналістів обирають високопоставлені представники Держдепартаменту.

Фото: REUTERS/Evelyn Hockstein

Фото: REUTERS/Evelyn Hockstein

Новини по темі: нагорода премия Медики